19.09.2022

V Beljaku zmagi za Majo Vurušić in Maia Prevejška

Deklice in dečki so se včeraj udeležili krožne dirke v avstrijskem Beljaku, ki je potekala na asfaltirani smučarski tekaški progi centra zimskih športov. V kategoriji do 13 let je med deklicami gladko zmagala Maja Vurušić, v kategoriji do 15 let pa je med dečki suvereno slavil Mai Prevejšek. Na zmagovalne stopničke sta se povzpela še Žiga Jakše in Aljaž Avsec, ki sta bila drugi in tretji. Ekipni uspeh naših kolesarjev so v tej kategoriji dopolnili še Nejc Vurušić, ki je bil četrti in Anton Derganc ter Taj Strajnar na 7. in 8. mestu. V najboljši deseterici je bilo kar šest naših dečkov.

Na mednarodni dirki za najmlajše kategorije je v čudovitem ambientu, pod smučarskimi skakalnicami, nastopilo 108 najmlajših kolesark in kolesarjev iz Avstrije, Nemčije, Italije in Slovenije. Med dečki do 11 let je bil Tit Rezelj peti, med dečki do 13 let pa Vid Mervar šesti.