30.12.2022

Viktor Filutas se je poslovil z zmago v kraljevem madisonu

Simpatični Madžar, ki bo v prihodnji sezoni tekmoval za poljsko ekipo Mazowsze Serce Polski, je bil najboljši v paru z rojakom Bertoldom Drijverjem (Embis Dimniki). Po 160 krogih sta slavila pred paroma Matevž Govekar, Erazem Valjavec (Resus d.o.o.) in Adam Krenek, Štepan Široky (Sandi&Darko Papež) iz Češke. Najboljša Novomeščana, Nejc Peterlin in Jakob Omrzel (Šolski center Novo mesto), sta bila četrta. Mini madison sta dobila Laura Peterlin in Mai Prevejšek (Adria Mobil).

Drugi dan mednarodnega tekmovanja na velodromu so številni gledalci, ki so dodobra napolnili tribune Olimpijskega centra Novo mesto, lahko uživali v predstavah na Božično novoletnem kriteriju. Začeli so najmlajši z dirkami na izpadanje in na končni cilj, nadaljevali mladinci z dirkami na točke, v zaključku pa smo lahko spremljali mini madison in v izjemni kulisi v zatemnjeni dvorani pod reflektorji še kraljevi madison. Po 26 letih, leta 1996 je bilo svetovno mladinsko kolesarsko prvenstvo, je Novo mesto ponovno gostilo mednarodno tekmovanje na velodromu. Zanimivo tekmovanje je bilo moč oba dneva spremljati tudi v neposrednih prenosih na spletu (tudi na MMC RTV SLO), ki jih je z odliko pripravila ekipa Šolskega centra Novo mesto.

Rezultati

MADISON: 1. Viktor Filutas, Bertold Drijver (Embis Dimniki), 2. Matevž Govekar, Erazem Valjavec (Resus d.o.o.), 3. Adam Krenek, Štepan Široky (Sandi&Darko Papež)

MINI MADISON: 1. Laura Peterlin, Mai Prevejšek, 2. Lilo Feichter, Jaroslav Hubaček, 3. Klara Eliza Rodič, Žiga Jakše

IZPADANJE U15: 1. Mai Prevejšek

IZPADANJE U14: 1. Jure Jovanovič

IZPADANJE U13: 1. Franci Krajnc

IZPADANJE U13 W: 1. Kaja Adam, 2. Neža Rezelj

KONČNI CILJ U15 W: 1. Laura Peterlin, 2. Iva Colnar

KONČNI CILJ U14 W: 1. Lara Mehle, 3. Stella Lindič