24.04.2023

Odlični nastopi mladincev v Italiji

Jakob Omrzel in Anže Ravbar sta za reprezentanco Slovenije v petek in soboto nastopila na dvodnevni dirki Eroica Juniores, ki je štela za Pokal narodov. Prvi dan sta bili na dirki, ki poteka tudi po trasi slovite Strade Bianche, na sporedu dve etapi, najprej moštveni kronometer Castelnuovo Berardenga - Rapolano Terme (11,8 km), ki so ga dobili Italijani. Naši fantje so bili zelo dobri, za zmagovalci so zaostali 41 sekund in osvojili 8. mesto. Rezultati: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2023/stage-1 Drugo etapo Siena - Poggibonsi (76,3 km) je dobil Čeh Krystof Kral (Team Auto Eder), Anže Ravbar na 21. in Jakob Omrzel na 29. mestu sta v cilj prišla v času zmagovalca. Rezultati: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2023/stage-2 Na zadnji, tretji etapi Siena - Chiusdino (109 km), je naslednji dan slavil Norvežan Jorgen Nordhagen, s tretjim mestom je v sijajnem zaključnem sprintu, v katerem se je otresel trojice kolesarjev, zablestel Jakob Omrzel (+ 1:30 min). Anže Ravbar je bil 12. (+ 3:21 min). Rezultati: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2023/stage-3 Končni zmagovalec dirke je postal Jorgen Nordhagen, ki je že lani podpisal pogodbo z Jumbo Vismo, drugi je bil Italijan Simone Gualdi (Lombardia) (+ 44 sek), tretji pa Francoz Paul Seixas (AG2R Citroen U19 Team) (+ 1:29 min). Jakob Omrzel je dirko končal na odličnem 4. mestu (+ 1:45 min), med mladimi kolesarji je bil celo drugi: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2023/stage-2-youth , Anže Ravbar je bil 12. (+ 3:36 min). Končni vrstni red: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-nations-cup/2023/gc

V nedeljo je bila v Toskani na sporedu še dirka Eroica Juniores - Coppa Andrea Meneghelli (1.1) od Siene do Montalcina (114 km), na kateri je slavil Švicar Ilian Alexandre Barhoumi (AG2R Citroen U19 Team), pred Norvežanom Stormom Ingebrigtsnom (+ 1:30 min) in Špancem Hectorjem Alvarezom (+ 2:32 min). S 4. mestom se je izkazal Anže Ravbar (+ 3:36 min), ki je bil dolgo časa v igri celo za stopničke, Jakob Omrzel je bil 8. (+ 3:48 min). Rezultati: https://www.procyclingstats.com/race/eroica-juniores-coppa-andrea-meneghelli/2023/result

V Italiji pa so včeraj nastopili tudi mlajši in starejši mladinci našega kluba. Na GP Gottardo Giochi (84,6 km) v Lignano Sabbiadoro je zmagal Nejc Peterlin, na 41. Circuito Del Bosco (62,7 km) pa se je Gašper Štajnar uvrstil na zmagovalni oder, bil je tretji. Mai Prevejšek je dirko končal na 7. mestu.

Nejc Peterlin: " Dirka je bila zelo hitra in na koncu tudi tehnično zahtevna. V zadnjem kilometru sta dva težka ovinka, ki zahtevata pravo pozicijo. V zadnjem krogu je bilo precej živčno,  z ekipo smo dosegli odlično pozicijo in imel sem pravo hitrost. Na koncu se je vse lepo poklopilo, tako kot smo si zamislili pred startom."