19.06.2023

V Novem mestu slavil Matej Mohorič, na Glavnem trgu navdušena množica pozdravila Primoža Rogliča

Že pred startom na Vrhniki je bilo jasno, da bo o zmagovalcu zadnje etapa odločala Trška gora, slabih 10 kilometrov pred končnim ciljem na Glavnem trgu v Novem mestu. Matej Mohorič (Bahrain Victorius) in Italijan Filippo Zana (Jayco Alula) sta bila močnejša od ostalih in se ob množici navdušenih navijačev s Trške gore sama odpeljala proti cilju pred Rotovžem. Etapo je dobil slovenski šampion, končni zmagovalec dirke pa je postal Zana. Slovenski uspeh je s tretjim mestom dopolnil Zanin klubski kolega Luka Mezgec. Od naših fantov je bil včeraj najboljši Gal Glivar na 13. mestu (+ 34 sek) Rezultati etape: https://www.procyclingstats.com/race/tour-of-slovenia/2023/stage-5 Zana je bil v skupnem seštevku za 18 sekund boljši od Mohoriča in za 23 sekund od Diega Ulissija (UAE team Emirates) na tretjem mestu, Glivar je bil 42. (+ 21 min). Končni vrstni red: https://www.procyclingstats.com/race/tour-of-slovenia/2023/gc Rdeča majica najboljšega po točkah je pripadla Nizozemcu Ide Schellingu (Bora Hansgrohe), modra za najboljšega gorskega kolesarja Italijanu Samuelu Zoccaratu (Green Project Bardiani), bela za najboljšega mladega kolesarja pa Špancu Raulu Garciji Pierni (Kern Pharma), čigar ekipa je bila najboljše moštvo v končni razvrstitvi. Gal Glivar je bil v razvrstitvi za belo majico na zelo dobrem četrtem mestu.

Nepregledno množico na Glavnem trgu je navdušil Primož Roglič, ki je bil eden od podeljevalcev najboljšim kolesarjem na letošnji slovenski pentlji. V Novo mestu je prišel z ženo Loro in sinčkom Aleksom, bil je odlično razpoložen in bil na voljo svojim navijačem in ljubiteljem kolesarstva za fotografiranje in avtograme. Mojci Novak, ki se z letošnji Dirko po Sloveniji poslavlja kot predsednica organizacijskega odbora te največje slovenske kolesarske prireditve, je ob koncu podelitvenega ceremoniala v znak zahvale za njen trud pri uveljavitvi mladih kolesarskih upov in utiranju poti k profesionalnim kolesarjem podelil rožnato majico zmagovalca Gira d'Italia s posebnim posvetilom. Mojci sta se ob tem za izjemno uspešno delo v klubu in načelu Dirke po Sloveniji zahvalila še Sonja Gole, generalna direktorica družbe Adria Mobil in Bogdan Fink, direktor novomeškega kolesarskega kluba ter ji predala zeleno majico zmagovalca slovenske pentlje in klubski dres KK Adria Mobil.