26.06.2023

JAKOB OMRZEL DRŽAVNI PRVAK NA CESTNI DIRKI MED STAREJŠIMI MLADINCI

V Radovljici so bile včeraj cestne dirke za naslove državnih prvakov. Krog je bil dolg 19,5 km, višinska razlika na krog 330 m. Začeli so ml. mladinci in st. mladinke (3 krogi, 58,5 km, 990 m vzpona), nadaljevali st. mladinci in ženske U23  ter elite (5 krogov, 97,5 km, 1650 m vzpona), končali pa moški elite in U23 (8 krogov, 156 km, 2640 m vzpona). Za uvod sta srebrni medalji osvojila Mai Prevejšek med mlajšimi mladinci in Neža Zupanič med starejšimi mladinkami. Jakob Omrzel je med starejšimi mladinci ugnal vso konkurenco in tako postal državni prvak. Med člani, kjer je bila letos konkurenca izjemna, saj so nastopili vsi najboljši slovenski kolesarji z izjemo Primoža Rogliča in Jana Tratnika, je po pričakovanjih slavil Tadej Pogačar pred Luko Mezgecem, s katerim sta bila v uspešnem begu že od prvega kroga (146 km). Tretji je bil Matej Mohorič, četrti Matevž Govekar, peti pa naš Aljaž Jarc, najboljši od kolesarjev ki niso člani ekip World Toura.  Aljaž je bil za odličen nastop nagrajen s 40 UCI točkami za svetovno kolesarsko lestvico, 5 jih je za 9. mesto prejel Tilen Finkšt, 1 pa Kristijan Koren za 13. mesto. Kristjan Hočevar je bil 16., Aljaž Turk pa 20. (v konkurenci mlajših članov je bil četrti), Gal Glivar in Boštjan Murn dirke nista končala. Rezultati: https://prijavim.se/results/match/4926/dp-cestno-2023

Đorđe Đurić, ki je nastopil na državnem prvenstvu Srbije, je moral premoč priznati samo aktualnemu državnemu prvaku Dušanu Rajoviću (Bahrain Victorius) in je osvojil srebrno medaljo ter 30 UCI točk https://www.procyclingstats.com/race/nc-serbia/2023/result. Martin Jurik pa je na slovaškem državnem prvenstvu po srebrni medalji v vožnji na čas, na cestni dirki osvojil 18. mesto https://www.procyclingstats.com/race/nc-slovakia/2023/result.