17.06.2024

JAKOB OMRZEL IZ ITALIJE Z NOVO ZMAGO

Jakob Omrzel nas je včeraj razveselil z novo zmago! V italijanskem mestu Pieve di Soligo je bil na mladinski 36. TF GD Dorigo MO Sogno Veneto MO Ettore e Cristiano Floriani MO Emilio Mazzero (1.1) v cilju za nekaj cm hitrejši od domačina Lorenza Finna (Team Grenke - Auto Eder), tretji je bil z zaostankom 39 sek Erazem Valjavec (Autozai - Contri). 135 km dolgo preizkušnjo, ki je bila precej razgibana (1681 višinskih metrov) in zelo težka, je od naših kolesarjev uspel končati še Nejc Peterlin, ki je bil 38. (+ 8:07 min), Vid Murn, Tim Mervar in Kevin Roa pa dirke niso končali (od 176 kolesarjev na startu jih je dirko končalo samo 44). Leta 2017 je na tej dirki slavil Aljaž Jarc, drugi je bil Filippo Zana, lanski zmagovalec Dirke po Sloveniji.