03.05.2014

Jaka Turk prvič zmagal

Desetletni Jaka Turk član KK Adria Mobil je izkoristil prvomajske praznike za krajši odmor na morju. Izkoristil je prijetno s koristnim in se med počitnicami še z nekaj klubskimi kolegi udeležil dirke »Memorial Damira Zrilića« v Zadru.

Dečki A, B in C so vozili skupaj na 22,5 km dolgi progi. Med 32 – imi nastopajočimi je absolutni zmagovalec postal Jan Bevc pred  klubskim kolegom Anžetom Turkom. Oba tekmujeta v kategoriji dečki B. Jaka Turk je zasedel 16 mesto, kar je zadostovalo za  prvo zmago v karieri v njegovi kategoriji dečki C. Pri mlajših mladincih je Aljž Jarc zasedel tretje mesto.

JAKA TURK: "Dirka je bila dolga 22 km in smo  vozili skupaj  z dečki A in B zato je bilo zelo težko. Zelo sem vesel za prvo zmago, upam da jih bom dosegel še veliko".

Sezona je v polnem teku in ni počitka. Vsi najmlajši kolesarji in mladinci danes vozijo v Ajdovščini in jutri v Dragatušu. Članska ekipa pa že pakira kovčke za pot v Azijo na »Tour d'Azerbaidjan«