02.07.2014

»Dečkom kup medalj«

»Dečkom  kup medalj«
Na velodromu v Kranju se je danes odvijalo državno prvenstvo za dečke. V treh starostnih kategorijah so tekmovali v štirih disciplinah. Najuspešnejši so bili mladi kolesarji KK Adria Mobil, ki so osvojili dvanajst zlatih medalj. Najbolj sta blestela Jan Bevc in Nika Kostanjšek, ki sta zmagala v vseh štirih disciplinah.

Dan za kolesarje Adrie Mobil se je začel izjemno,  saj sta  Aljaž Colnar in Jan Bevc osvojila dve zlati medalji na  končni cilj. Vzdušje v ekipi je pokvaril padec Aljaža Omrzela, ki je padel tik pred ciljem in zapravil zanesljivo zmago. Po padcu so se novomeški kolesarji težko zbrali saj so morali v nekaj disciplinah prepustiti zmago ostalim klubom. Proti koncu tekmovanja jim  je šlo bolje in na zadnjih treh kriterijskih dirkah  zmagali v vseh kategorijah. Poleg dobitnikov medalj si vsi nastopajoči zaslužijo pohvalo za borbeno vožnjo.

Kapetan Patrik Bogataj je po uspešnem prvenstvu dejal;  »Z  dirko sem zelo zadovoljen, saj smo dirkali kot ekipa. Imeli smo tudi nekaj pomanjkljivosti.  Prva dirka je bila dirka na končni cilj in ko smo že imeli zmago v žepu se nam je deset metrov pred ciljem izmuznila saj je naš "lider" Aljaž Omrzel padel in veselja je bilo konec.  Pri padcu se je  poškodoval, a stanje Aljaža ni bilo kritično. Druga in tretja  dirka sta bili vožnja na 2000 in 500 metrov  smo kar uredu odpeljali saj smo dosegli 1. in 2.  mesto. Obe je dosegel Martin Colnar.  Zadnja oz četrta dirka je bila dirka na kriterij  in ker nam je manjkal Omrzel se nam je to zelo poznalo.  Vseeno  smo uspeli znava zadovoljiti občinstvo in trenerja.  Spet je uspelo  zmagati Martinu Colnarju,  ki pa mu ne bi uspelo brez pomoči svojih pomagačev. V Novo mesto smo spet prinesli nekaj zlata brona in srebra saj so tudi v kategoriji C in B priborili odličja.  Najbolj so na dirki blesteli Anže Ravbar ki je navdušil občinstvo saj mu je bil štet prvi bron, Gal Glivar, Aljaž Colnar, Urban Badovinac, Jan Bevc,  Jan Ravbar in Martin Colnar. Se pa vsi dobitniki medalj zahvaljujejo svojim pomočnikom saj jim brez nas ne bi uspelo«.

Pregled  medalj kolesarjev Adrie Mobil

Končni cilj:  DEČKI C: 1. Aljaž Colnar 3. Gal Glivar  DEČKI B: 1. Jan Bevc, 3. Urban Badovinac   DEKLICE  A:  1. Nika Kostanjšek

1.200 m, 2000m: DEČKI C: 2. Aljaž Colnar,  DEČKI B;  1. Jan Bevc,  DEČKI  A: 1. Martin Colnar, DEKLICE A: 1. Nika Kostanjšek

500m: DEČKI C: 2. Aljaž Colnar,  DEČKI B: 1. Jan Bevc,  DEČKI A: 2. Martin Colnar , DEKLICE A: 1. Nika Kostanjšek

Kriterij:  DEČKI C: 1. Gal Glivar , 2. Aljaž Colnar, 3. Anže Ravbar,  DEČKI B: 1. Jan Bevc, Urban Badovinac,  3. Jan Ravbar, DEČKI A: 1. Martin Colnar , DEKLICE A: 1. Nika Kostanjšek