29.07.2014

Adria Mobil napredovala na deseto mesto

Mednarodna kolesarska zveza UCI je objavila težko pričakovano lestvico UCI Europe Tour Ranking. KK Adria Mobil je po seriji zmag od zadnje objave pred mesecem dni napredovala za petnajst mest in je trenutno deseta. Bolj kot trenutno deseto mesto je pomembno, da se je ekipa že dobrih 14 dni pred odločilnim datumom tretjič zapored uvrstila na septembrsko ekipno svetovno prvenstvo v Španiji.

Po dirki Po Sloveniji so člani dosegli nekaj zmag zapored in osvojili veliko UCI točk.  Najprej sta Bruno  Maltar in Radoslav Rogina  postala  državna prvaka Hrvaške na kronometer oziroma  cesti. Matej Mugerli je postal Slovenski  cestni državni prvak. Klemen Štimulak je zmagal na dirk Medio Brenta.  Radoslav Rogina je slavil v Romuniji na dirki Sibiu Cycling Tour. Kolesarji so letos dosegli 706,75 točk in so trenutno 10 izmed 120 – imi  ekipami, ki so  na lestvici. Trener Mervar Boštjan si lahko oddahne, saj je  ekipa dosegla  enega večjih ciljev v sezoni, saj osvojene točke zagotavljajo mirno pripravo na svetovno prvenstvo. Med posamezniki   je v vodstvu  Danec Magnus Court Nielsen.  Matej Mugerli je  osmi  in Radoslav Rogina deseti.