26.03.2015

Adria Mobil na desetem mestu lestvice EUROPE TOUR

Adria Mobil je ta konec tedna vpeta v kolesarska dogajanja doma in tujini. Članska ekipa nastopa na mednarodni dirki v Italiji. Najmlajši v kategoriji dečkov in mladincev se pripravljajo na start prve domače dirke v sezoni. Na sedežu Adrie bo v petek potekala tiskovna konferenca pred GP Adria Mobil, ki bo naslednjo nedeljo. UCI je objavil novo lestvico na kateri je Marko Kump na šestem mestu, kontinentalna ekipa Adria Mobil pa na desetem.

Prednost dajemo mednarodni dirki Settimana Ciclistica Internazionale 'Coppi e Bartali  na kateri nastopa članska ekipa. Danes so vozili dve etapi. V dopoldanski  je bil najboljši Adriin kolesar Domen Novak na 58. mestu, ki je poleg Primoža Rogliča »preživel« vzpon pred ciljem. V popoldanski etapi je bilo 25 moštev  razdeljenih v 50 ekip po štiri kolesarje. Zmagala je polska ekipa CCC SPRANDI POLKOWICE. Prva ekipa Adrie je zasedla solidno 18. mesto s 40 sek. zaostanka. Po prvem dnevu  je Primož Roglič na 46. mestu in ima lepo izhodišče v naslednjih etapah, ki so mu bolj pisane na kožo.

Dečki in mladinci pričenjajo sezono na domačih tleh. Prva dirka za slovenski pokal bo v soboto v Tropovcih »6. POKAL OBČINE TIŠINA 2015«.

Pred novo mednarodno kolesarsko GP Adria Mobil, ki 5.4. v Novem mestu bo jutri ob 11:00 na sedežu Adrie organizirana tiskovna konferenca na kateri bomo javnost seznanili z vsemi podrobnostmi na dirki.