30.09.2022

Jonas Vingegaard pokazal svojo moč, Gal Glivar v stiku z najboljšimi

S strmim vzponom na hrib Gaj nad Primoštenom, kjer je postavljen 17 m visok versko turistični spomenik Gospe Loretske, se je zaključila včerajšnja etapa kolesarske dirke CRO RACE, ki se je začela v Sinju. Zadnji kilometer 157 km trase je potekal tudi po makadamu, kjer se je najbolje znašel letošnji zmagovalec Dirke po Franciji, Danec Jonas Vingegaard, ki je po dvomesečnem premoru ob vrnitvi v kolesarsko karavano zabeležil prvo zmago. Drugi je v cilj z istim časom prišel Britanec Oscar Onley (Team DSM), tretji pa je bil z dvema sekundama zaostanka Matej Mohorič (Bahrain Victorius). Gal Glivar je bil v stiku z najboljšimi, kot drugi najboljši Slovenec je tretjo etapo končal na 29. mestu (+ 31 sek).

Ponovno smo bili priča smo celodnevnemu pobegu sedmerice kolesarjev, med katerimi je bil tokrat Tilen Finkšt, ki je bil v ospredju zelo aktiven in na letečih ciljih osvojil drugo in dva tretja mesta. Glavnina, v kateri so ob koncu oster ritem narekovali kolesarji Ineosa, Jumbo Visme in Bahrain Victoriusa, jih je dobrih 15 kilometrov pred ciljem ujela. V samem zaključku etape pa je izredno strm zaključek poskrbel, da se je kolesarska karavana razdelila na več manjših skupin. Kristjan Hočevar je v cilj prišel na 57. mestu (+ 57 sek), Aljaž Jarc je bil 55. (+ 1:20 min), Kristijan Koren 62. (+ 1:35 min), Nik Čemažar 85. (+ 7:26 min), Jaka Špoljar 91. in Tilen Finkšt 101. (+ 11:05 min).

Rdečo majico vodilnega na dirki še vedno nosi Italijan Jonathan Milan (Bahrain Victorius), ki ima pred včerajšnjim zmagovalcem Jonasom Vingegaardom samo sekundo prednosti, tretji je Oscar Onley, ki zaostaja 5 sekund. Matej Mohorič je četrti (+ 9 sek), Gal Glivar pa je na 26. mestu (+ 42 sek).

Milan je ostal vodilni tudi v razvrstitvi po točkah (modra majica), v kateri je Glivar petnajsti in v razvrstitvi za najboljšega mladega kolesarja (bela majica), kjer je Glivar peti. Zeleno majico, najboljšega gorskega kolesarja, nosi Oscar Onley.

Danes bo na sporedu četrta etapa od Biograda na Moru do Crikvenice ( 219 km, 2286 višinskih metrov), v kateri bodo trije leteči in dva gorska cilja 3. kategorije.

Dirko lahko vsak dan od 15. ure dalje v neposrednem prenosu spremljate na PlanetTV2 in EUROSPORT1.