22.04.2024

JAKOB OMRZEL DEVETI NA EROICA JUNIORES V ITALIJI

Jakob Omrzel je s slovensko mladinsko reprezentanco v Italiji od 18. do 21. aprila nastopil na dirki EROICA JUNIORES - Nations' Cup (2.Ncup) in osvojil odlično 9. mesto. Verjetno bi bil še precej višje, a si je Slovenija že v uvodni 1. A etapi Punta Ala - Castiglione della Pescaia (22,5 km), ko je bila na sporedu moštvena vožnja na čas, na 11. mestu nabrala 1:29 min zaostanka za najboljšimi. V 1. B etapi Castiglione della Pescaia - Castiglione della Pescaia (68,3 km)  je Jakob Omrzel edini od Slovencev v cilj prišel v času zmagovalca, na 7. mestu. Še boljši je bil v 2. etapi od Cinigiana do Siene (111 km), ki jo je končal na 4. mestu. Kraljevska 3. etapa Siena - Montevarchi (103 km), v kateri bi morali kolesarji premagati 1782 m višinske razlike in se 15 km pred ciljem povzpeti na gorski cilj 1. kategorije (Monteluco), je bila po prevoženih 56 km zaradi varnosti kolesarjev (slabi vremenski pogoji - sneg) nevtralizirana in kasneje tudi odpovedana. V 4. etapi  Siena - Chiusdino (102,7 km) je bil Jakob Omrzel 10., v skupnem seštevku pa je dirko končal na 9. mestu.